Rethink, reuse, redesign. Tématem festivalu Brno Design Days 2020 je přehodnocování zaběhnutých postupů
Brno Design Days letos míří do bývalé budovy FaVU na Údolní. Od 17. do 20. září ji zaplní výstava, přednášky a módní přehlídky a festival přivítá české i zahraniční designéry a ukáže jejich práci široké veřejnosti.
Brno Design Days , 26. 7. 2020
Program pro profesionály i širokou veřejnost
Brno Design Days do Brna každoročně přiváží designéry, architekty nebo módní návrháře z celé České republiky i zahraničí. Ani letos tomu nebude jinak a na akci vystoupí významná a oceňovaná zahraniční i česká jména. Kompletní program organizátoři odhalí v polovině srpna.
Pro širokou veřejnost budou připraveny prohlídky budovy, řada workshopů například tvorby vlastního šperku nebo 3D tisku. Chybět nebudou ani módní přehlídky nebo výstava studentských prací. „Festival vytváří prostor pro setkání lokálních i mezinárodních jmen, letos kromě přednášek, workshopů a přehlídek i na B2B networkingových setkáních,” láká zakladatelka Alexandra Georgescu.
Více k tématu
Rethink – Reuse – Redesign
Letošním tématem celého festivalu je je „Re…”. Zvlášť v současné situaci se ukazuje důležitost neustále přehodnocovat zaběhnuté postupy, pružně a rychle reagovat na nové příležitosti i hrozby. A právě v tomto směru je design užitečným nástrojem – nejen pro designéry, ale pro celou společnost.
„Na letošním ročníku festivalu se o svá Re… z profesního i osobního života podělí kreativci z různých oborů – od módy, přes architekturu, až po grafiku,” dodává Alexandra Georgescu.
Jalta, Avion, Bochnerův palác… Kam dál?
Brno Design Days se každoročně konají v dlouhodobě nevyužívaných prostorách. Letos se uskuteční v samotném centru města, design totiž zaplní budovu s funkcionalistickými prvky na Údolní 19 z roku 1929.
Tato budova je známá především jako bývalé sídlo FaVU (Fakulty výtvarných umění). V devadesátých letech získala její fasáda specifickou patinu v podobě vzkazů, maleb i nasprejovaných komiksových bublin. Starší ročníky si zase mohou objekt pamatovat jako bývalou menzu. Původně se jednalo o administrativní budovu s kinem, do které kromě atypických výkladních skříní architekt Vinzenz Baier zakomponoval také sérii luxferových světlíků. Nyní zde vzniká kreativní hub Jihomoravského inovačního centra.